facebooktwitteryoutube
Sponsor serwisu   Pozycjonowanie Katowice
W dziale Dom i ogród
Czym wyczyścić baterię
[Głosów:1    Średnia:5/5]

batCzym wyczyścić baterię łazienkową?

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, to banalna i prozaiczna czynność codzienna, jaką jest utrzymanie porządku ma duże znaczenie dla naszego wewnętrznego spokoju.

Ład panujący wokół nas pomaga w utrzymaniu wewnętrznej harmonii. Uporządkowana, czysta przestrzeń w której przebywamy, odpoczywamy i pracujemy pomaga się odprężyć, skupić myśli i wyciszyć.

Jednym z tych ważnych miejsc w domu, którego czystość jest kluczowa dla zachowania dobrego samopoczucia jest łazienka.

Śnieżna biel sanitariatów, funkcjonalność kształtów i oczywiście srebrzyste, błyszczące wykończenie bateriami łazienkowymi sprawiają, że czas spędzany w tym potrzebnym pomieszczeniu jest przyjemnym doznaniem.

Jak jednak utrzymać łazienkę w idealnym stanie?

 

Czym wyczyścić krany?

Głównym przeznaczeniem baterii łazienkowych jest umożliwianie korzystania z bieżącej wody. To oczywiste dla wszystkich. Nie zawsze jednak zastanawiamy się nad tym, że to właśnie woda jest największym zagrożeniem dla żywotności baterii i ich estetyki.

Brzydki osad, zacieki, zaschnięte krople wody, zmatowienia i plamy psuja wygląd baterii łazienkowych. Jak tego uniknąć? Jak z tym walczyć?

Kilka słów o przyczynach

Twarda woda w naszych kranach to prawdziwa zmora polskich gospodarstw domowych. Określenie „twarda” odnosi się do wysokiego stężenia minerałów w wodzie, co ma wpływ na napięcie powierzchniowe. Im wyższe, tym trudniej utrzymać czystość, bo potrzeba więcej detergentów, by brud ustąpił.

Twarda woda po podgrzaniu wytrąca ponadto kamienny osad będący przyczyną awarii sprzętów AGD w domu.

Kamień wapienny osadza się na delikatnych częściach pralek, czajników i kranów psując je i skracając ich żywot.

Nie czyszczony wapienny osad może stać się również skupiskiem groźnych bakterii i brzydkich plam.

 

Czym myć baterie łazienkowe?

Baterie najlepszych producentów są wykonane z mosiądzu pokrytego chromową powłoką ochronną. Jest odporna na rdzę, ale wymaga właściwego pielęgnowania.

Używanie szorstkich szczotek lub ziarnistych środków czyszczących może zarysować powierzchnię.

Największym błędem przy konserwacji baterii łazienkowych jest używanie żrących preparatów do czyszczenia toalet. Kwasy nieorganiczne będące składową agresywnych środków odkażających potrafią wejść w reakcję z chromową powłoką baterii i bezpowrotnie ją zniszczyć. Szybkie przemycie pod bieżącą wodą baterii, która weszła w kontakt z detergentem do wc, powinno pomóc, ale ważny jest czas reakcji i wytarcie kranów do sucha. Wiecej o tym na https://sklep.sotbe.com/

 

Co jest bezpiecznym sposobem? Czym czyścić baterie łazienkowe?

Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest woda, mydło w płynie lub płyn do mycia naczyń oraz bawełniana ściereczka.

Można skorzystać z podpowiedzi producenta i zakupić preparat polecany przez niego lub zapytać sprzedawcę w sklepie z chemią gospodarczą.

Jeśli mieszkamy pod jednym dachem z alergikiem lub chcemy ograniczyć kontakt dzieci z detergentami można skorzystać z domowych sposobów naszych mam i babć.

Woda, ocet spożywczy i kwasek cytrynowy

Powyższy zestaw czyszczący składający się z naturalnych składników służył już naszym przodkom w usuwaniu uporczywych plam i dezynfekcji.

Niezależnie jednak czy korzystać będziemy z chemicznych czy ekologicznych środków czyszczących, ważne jest wyrobić sobie jeden prosty nawyk wycierania do sucha baterii po każdorazowym ich użyciu.

Pozwoli to na piękny, błyszczący wygląd kranów przez długie lata.