facebooktwitteryoutube
Sponsor serwisu   Pozycjonowanie Katowice
W dziale Pozostałe
Beton komórkowy — na jakiej zasadzie działa?
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Data dodania/modyfikacji: 03.01.2018

Beton komórkowy to bardzo przydatna technologia, która wykorzystywana jest w różnego rodzaju budownictwach. Jego wiele zalet takich jak cena czy właściwości użytkowe powodują, że staje się on coraz bardziej popularny i jest używany z chęcią przy budowie wielu domów. Takie rozwiązanie daje gwarancję solidności przez wiele lat oraz jest również bardzo ekonomiczne. Jakie są zatem wszystkie plusy betonu komórkowego? Jak powstaje taki typ betonu? Czy jest on rzeczywiście dobrym pomysłem na budowanie domu? Odpowiedzi wraz z wieloma przydatnymi wskazówkami, które pomogą wybrać odpowiedni model oraz producenta — poniżej.

Beton komórkowy – wytwarzanie

Wytwarzanie betonu komórkowego rozpoczyna się od zmieszania ze sobą kilku komponentów. Są to zmielony piasek kwarcowy, wapń oraz woda. Skład mieszanki jest chroniony przez producentów i każdy z nich oferuje indywidualny produkt. Jest on wynikiem wielu badań dlatego skład materiału oraz dokładne właściwości mogą się nieco różnić. Bloczki betonowe powstałe w takim procesie są w konkretnych formach i mają indywidualne profil. Dzięki temu można dopasować je bardzo ściśle i uniknąć np. szczelin lub dziur. Jest to bardzo ważne z perspektywy termoizolacji. Główną cechą takiego betonu są jego komory powietrzne. Powstających miliony na skutek dostarczenia powietrza do mieszanki, która jest jeszcze plastyczna. Po wyschnięciu mieszanka znacząco swoją objętość i staje się twarda, izolująca i lekka.

Beton komórkowy właściwości
Właściwości betonu komórkowego są bardzo szerokie. W największym stopniu wykorzystuje się je do zapewnienia domowi dobrej cyrkulacji powietrza oraz ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Ściany wykonane z takiego betonu uniemożliwiają przedostawanie się chłodu czy upału do wnętrza. Sam materiał pochłania część energii i uwalnia ją, gdy jest to potrzeb. Dzięki takiemu działaniu nasz dom nie wymaga dodatkowej izolacji. Rozwiązanie to jest ekonomiczne z powyższego względu oraz samej ceny materiału. Kolejnym plusem jest łatwy montaż. Bloczki betonowe są lekkie, można je dobrze dopasować oraz tworzyć z nich wiele rodzajów ścian czy konstrukcji.

Gdzie kupić?

Gdy zdecydujemy się na wybór tego rodzaju materiału, warto również świadomie wybrać miejsce kupna. To właśnie od niego zależy wielkość wyboru, cena oraz jakość materiału. Dobrym miejscem są oczywiście markety budowlane. Oferujące dobrej jakości produkty za standardową cenę. Alternatywą są firmy specjalistyczne, które zajmują się sprzedażą tylko konkretnego typu betonu. Znajdziemy tam większy wybór, choć ceny mogą być nieco wyższe. Dobrym rozwiązaniem są też sklepy internetowe, w których panuje duży wybór oraz niskie ceny. Przed zakupem warto porównać też konkretne modele i producentów. Na tej stronie http://termalica.pl/ znajdziemy informacje o samym betonie gazowym, jego właściwości i przydatne porady. Producent ten jest jednym z najlepszych w branży, więc można posiłkować się informacjami zamieszczonymi na stronie.